Yerli ünlülerin eğitim durumları 443827efs

Join the forum, it's quick and easy

Yerli ünlülerin eğitim durumları 443827efs

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yerli ünlülerin eğitim durumları

Admin
    Admin
    Admin

Rap Puanı : 752

Yerli ünlülerin eğitim durumları Empty Yerli ünlülerin eğitim durumları

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ocak 27, 2010 12:13 am

Yerli ünlülerin eğitim durumları

Hepsi gösteri dünyasının çeşitli alanlarında kendilerini kanıtlamış ünlüler. Kimi müzik, kimi sinema, kimi de podyumlarda şöhret basamaklarını hızla tırmandı. Peki onların eğitim durumunu hiç merak ettiniz mi... Ünlülerin bazıları ilkokulu bile bitirmeden eğitim hayatını sona erdirmek zorunda kalmış. Kibariye de bu ünlülerden biri. Okuma yazmayı sonradan öğrenen Kibariye bunu şöhretin zirvesindeyken bile kimseden saklamadı.

İşte gösteri dünyasının ünlülerinin eğitim durumu.

Kibariye

Kimbilir adlı şarkısıyla müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Kibariye, okuma yazmayı öğrendikten sonra yaptığı bir röportajda "okumamış insanları çok eziyorlar" diyerek okuma- yazma öğrenmeden önceki ve sonraki hayatını şöyle anlatmıştı: "Okumamış insana gülmemek lazım. Gelen çiçekleri okuyamadığım zamankomplekse giriyordum. Ala ne yaptım biliyor musunuz hırslandım. Hiç kimse bana okuma -yazmayı öğretmedi.Heceledim. Harfleri tanıyordum ama birleştiremiyordum. Sonra çalışa çalışa öğrendim. Affedersiniz, hani bir zamanlar erkek tuvaletine giriyorken şimdi kadın tuvaletini bulabiliyorum.En önemlisi çocuğumun ilaçlarını okuyabiliyorum."

Ebru Gündeş

Tanrı Misafiri ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Gündeş ilkokul mezunu. Diplomasını aldıktan sonra ailesine katkıda bulunmak için konfeksiyon atölyesinde çayışmak zorunda kaldı. Sonra da güzel sesiyle şöhret basamaklarını tırmandı.

Sibelcan

Can ilkokul mezunu bile değil. Ekonomik zorluklar yüzünden 12 yaşındayken okul hayatına son vermek zorunda kaldı.

Doğuş

Müzik dünyasının yıldızı ilkokuldan terk.

Yıldız Tilbe

Kendine özgü yorumuyla müzik dünyasında yer edinen Tilbe de ilkokul mezunu.

Emrah

Sanat dünyasına henüz çocuk yaşta Küçük Emrah olarak girdi. Ortaokul mezunu.

Muazzez Ersoy

Ortaokulu bitirdi, liseye kaydını yaptırdı ama ekonomik sorunlar yüzünden okuyamadı.

Petek Dinçöz

O da ilkokul mezunu. Liseyi dışarıdan bitirdi.

Hülya Avşar

Ortaokul mezunu. Lise eğitimine devam etmek yerine evlenmeyi tercih etti.

Fatma Girik

İlkokulu bitirdikten sonra Cağaloğlu Ortaokulu’na devam ediyordu, ancak ailesine yardımcı olmak zorunda kaldığı için eğitimini ikinci sınıfta sonlandırdı.

Türkan Şoray

Feriköy İlkokulu'nu bitirdi.

Filiz Akın

TED Ankara Koleji'nin ardından DTCF Arkeoloji bölümünde okudu.

Sezen Aksu

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde okudu.

Tarık Akan

Yıldız Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği ve Gazetecilik Enstitüsünden mezun oldu.

Ediz Hun

Norveç'te Oslo ve Trondheim Üniversiteleri'nde biyoloji ve çevre bilimleri fakültesinden mezun oldu.

Niüfer

İstanbul İtalyan Lisesi'nde okurken katıldığı bir yarışmayla müzik dünyasına atıldı.

Nükhet Duru

Kandilli Kız Lisesi'nde okudu.

Cüneyt Arkın

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun.

Beren Saat

Başkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okudu.

Beyazıt Öztürk

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu.

Candan Erçetin

İstanbull Üniversitesi Arkeoloji bölümünü bitirdi. Ardından yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi'ne gitti, ancak bir yıl sonra geri döndü.

Cem Yılmaz

Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde okudu.

Fahriye Evcen

Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde okudu.

Funda Arar

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu.

Kenan Doğulu

Kültür Koleji'ni bitirdi. Ardından L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı. Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de, Bilgi Üniversitesi'nde devam etti.

Kenan İmirzalıoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Ali Alabora

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı bitirdi.

Murat Boz <3

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde eğitimine devam ediyor.

Murat Dalkılıç

Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nde okuyor.

Mustafa Sandal

1996'da Londra'ya yerleşen sanatçı Amerika'nın New Hampshire eyaletindeki New Hampshire Üniversitesi'nde yarım bıraktığı işletme eğitimine American College of London'da devam etti.

Sarp Apak

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünü bitirdi.

Sertab Erener

İstanbul Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu.

Tamer Karadağlı

Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Çelik

İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunu. Halen İTÜ’de 'Sanatta Yaratıcılık' konusunda doktora tezini hazırlıyor.

Özgü Namal

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Şahan Gökbakar

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Deniz Çakır

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu.

Çağla Şikel

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bale bölümü mezunu.

Emre Altuğ

İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitim gördü.

Demet Akalın

Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi mezunu.

Pınar Altuğ

St. Benoit Fransız Lisesi'nin ardından İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümüne girdi.

Yağmur Atacan

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden mezun oldu.

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr...&p=33&rid=2369

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 10:36 am